Podzimní kolo soustředění se bude konat na stadionu AC Start v Karlových Varech v termínu 28-31. října 2010 a propozice jsou k nahlédnutí v odkazu níže.
A nově je přidán tréninkový plán na podzimní kolo projektu.
28.10 2010 První den soustředění máme zdárně za sebou. Od ranních hodin nás čekala atletická příprava a silové cvičení na posílení nohou a celého těla. Po vydatném obědě nás čekalo správné postavení v blocích a startovní z nich a také základy atletického běhu. V krátké pauze na svačinu si účastníci připravili své nářadí pro disciplínu 100m s překážkami a chvíle relaxu a odpočinku přišli jistě každému k duhu. Na závěr prvního dne jsme si vyzkoušeli bariéry a u holek přeskok a nabudili se tak na druhý den kde nás bude jistě čekat spousty novinek a užitečných rad. David Grůza
29.10 2010 Druhý den soustředění Dnešní den byl ranní budíček posunut již na 8 hodinu a po vydatné snídani byl trénink zahájen v 9:00 hodin. Při rozběhání se nám nevyhnulo ani první lehké zranění, které si přivodil jeden z účastníků svým neopatrným během po okraji tartanové dráhy. Ranní trénink byl zaměřen opět na silové cvičení formou výpomoci lehkoatletických překážek a netradičních cviků. V odpoledních hodinách si účastníci vyzkoušeli ostré starty s překonáním překážek a po krátké pauze jsme si vyzkoušeli techniku překonání kladiny. Někteří konec dne zakončili návštěvou hokejového stadionu a zápasu HC Energie Karlovy Vary. Anna Plačková
30.10 2010 Třetí den soustředění
Předposlední den soustředění jsme se zaměřili na techniku překážek a jejich správné překonávání.K celkovému údivu i naprostým nováčkům soustředění se technika překážek dařila a nálada po silovém tréninku byla o mnoho pozitivnější. Celkově se předposlední den podařil a i počasí nám přálo k intenzivnímu tréninku.
31.10 2010 Poslední den soustředění
V posledním dnu našeho soustředění a celkově projektu pro rok 2010 nemohly chybět závody a ukázka dovedností za 3 dny intenzivního tréninku. Závodem si účastníci vyzkoušeli celkovou trať na 100 m s překážkami s vydáním všech sil. Nejlepšího času dorostenek dosáhla Dominika Galová z SDH Jáchymov a mezi chlapci Petr Vaculín z SDH Veselá. Po moc nevydařeném dnu co se počasí týče si účastníci naposledy pochutnali na vydatném obědě a předávání účastnických diplomů již probíhalo za slunného počasí.
Všem mnohokrát děkujeme za přízeň v roce 2010 a věříme, že tento projekt je přínosem k vývoji požárního sportu mezi mládeží.
Velké poděkování patří Anně a Emilovi Plačkovým z SDH Jáchymov za jejich ochotu a pomoc při našem projektu jako vedoucí.
Dále bychom rádi poděkovali panu Hořejšovi za ubytování a pronájem stadionu a restauraci AC Start za chutné pohoštění.
SDH Chodov a Nová Role za propůjčení překážek a HZS Karlovarského kraje územní odbor Karlovy Vary za přepravu překážek.
společné foto

společné foto

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
ČFPS o.s
Nádražní 232
351 35 Plesná
728 470 965
cfpscr@email.cz
gruza@717.cz

předseda sdružení
David Grůza
Projekt soustředění dorostenců a dorostenek v disciplínách požárního sportu zaznamená v nadcházejícím roce velkou změnu, a to rozšíření do kraju v České Republice. Snažíme se vyjednávat s kraji o možnosti pořádání tohoto projektu a nabídnout Vám tak možnost kvalitní příprabvy pro nadcházející sportovní sezónu.
ČFPS o.s, Nádražní 232, 351 35 Plesná, IČ:228 24 928, tel:728 470 965
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one